Ömür Süt Ürünleri

Kurumsal - Tarihçe

Boyacıoğulları Ömür
Firmamızın temelleri; şirket kurucularımız Cahit - Ceyhan - Cüneyt Boyacıoğlu kardeşlerin anne dedeleri Hacı Hamit Hamdi Peynircioğlu‘nun mesleğini seçme kararı ile atılmıştır. Daha sonra 1975 yılında Tire merkezde Ömür Mandıra olarak bilinen ilk satış yerimizin açılması ile sektöre giriş yapılmıştır. Deri tulum ve klasik beyaz peynir ile başlayan üretim serüvenimiz, yıllar içinde gelişen müşteri talepleri doğrultusunda ürün yelpazemizin genişlemesini sağlamıştır. 

Şirketimiz 1990 yılında Boyacıoğulları Ömür Süt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti unvanını almıştır. Üretim alanının yeterli gelmemesi ve artan kapasite sebebi ile 2003 yılında Tire Organize Sanayi Bölgesinde yatırım kararı alarak yeni fabrika binasında üretimine başlamıştır. 2013 yılında İzmir Işıkkent’te 700 m2 soğuk hava tesisini faaliyete geçirerek müşterilerine daha hızlı ve güvenli hizmet vermeye başlamıştır. Şu anda 10.000 m2 arazide 7000 m2 kapalı alanda faaliyetine devam etmektedir. 

Mevcut yapı içinde FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sistemine sahip, halk sağlığını korumanın önemini göz önüne alarak üretimine devam etmektedir.  Kendi tüketemeyeceğimiz hiçbir ürünü üretmemeyi temel üretim ilkesi olarak benimsemiştir.